green finest

موتورهای جستجوی برتر

موتورهای جستجوی برتر، اما این محبوبیت آن را به چالش برانگیزترین موتور جستجویی تبدیل می کند که در آن رتبه بالایی کسب می کند. اگر از موتورهای جستجوی دیگر غافل شوید، فرصت های مهمی را برای ترافیک از دست می دهید. در اینجا، ما قصد داریم 5 موتورهای جستجوی برتر در سراسر جهان را بررسی کنیم، تا بتوانید در جلسه بعدی سئوی خود درباره منابع ترافیکی بالقوه دیگر صحبت کنید.

برای گردآوری فهرست خود، به سهم بازار جهانی موتورهای جستجو در رایانه ها و تلفن همراه از آوریل 2023 تا آوریل 2024 نگاه کردیم. اما این محبوبیت آن را به چالش‌ برانگیزترین موتور جستجویی تبدیل می‌ کند که در آن رتبه‌ بندی بالایی دارد. اگر از سایر موتورهای جستجو غافل شوید، فرصت‌ های مهمی را برای ترافیک از دست می‌ دهید. در اینجا، ما قصد داریم 5 موتور جستجوی برتر در سراسر جهان را بررسی کنیم، تا بتوانید در جلسه بعدی سئوی خود درباره منابع ترافیکی بالقوه دیگر صحبت کنید.

 

بهترین موتورهای جستجو

 1. Google
 2. Bing
 3. Yahoo!
 4. Yandex
 5. Baidu
 6. DuckDuckGo
 7. Ask
 8. Narver
 9. AOL
 10. Internet Archive
 11. Ecosia

موتورهای جستجوی برتر

 

1. Google

موتورهای جستجوی برتر

 

در اینجا جای تعجب نیست که از ژانویه 2024، گوگل با بیش از 81٪ از سهم بازار، جایگاه اول را در جستجو دارد. محبوبیت آن ناشی از ارائه نتایج جستجوی سریع و دقیق است.

اینجا را کلیک کنید تا کسب و کار آنلاین خود را با گرین فاینست راه اندازی کنید

الگوریتم‌ های گوگل در اینجا عناصر کلیدی هستند. آنها هزاران داده جستجو را غربال می کنند تا آنچه کاربران به دنبال آن هستند را بیابند. این سیستم چیزی است که جستجو های گوگل را بسیار قابل اعتماد و سریع می کند. صفحات نتایج موتور جستجوی آن (SERP) اغلب شامل ویژگی‌ هایی مانند پانل‌ های دانش، بخش‌های People Also Ask و قطعه‌ های ویژگی است. این را هنگام بهینه سازی وب سایت خود برای پلت فرم جستجوی گوگل در نظر داشته باشید. شایان ذکر است که گوگل موتور جستجوی پیش فرض اکثر مرورگرهای وب است. این شامل مرورگرهای پرکاربرد مانند کروم و سافاری و سایر موارد می شود.

 

2. Bing

موتورهای جستجوی برتر

 

بینگ دومین موتور جستجوی بزرگ در جهان است که بیش از 10 درصد از سهم بازار جستجو را در اختیار دارد. این موتور جستجوی وب متعلق و توسط مایکروسافت اداره می شود و منشأ آن در موتورهای جستجوی قبلی MSN Search و Windows Live Search است. مانند گوگل، موتور جستجو بینگ نیز نتایج جستجو را در برگه های مختلف فیلتر می کند، مانند تصاویر، فیلم ها، نقشه ها و اخبار. علاوه بر این، دارای یک برنامه پاداش اختصاصی است که به کاربران در هنگام خرید یا جستجو با استفاده از Bing امتیاز قابل بازخرید می دهد.

 

3. Yahoo!

top search engines: Yahoo
موتورهای جستجوی برتر

 

برترین موتورهای جستجو که رتبه سوم متعلق است به Yahoo که سومین لیست موتورهای جستجوی برتر است، با سهم بازار کمی بیش از 2٪. یاهو زمانی یک موتور جستجوی پرکاربرد با هویت متمایز بود. امروزه، این بیشتر یک پورتال وب است که دارای انواع مختلف محتوا، از جمله اخبار پرطرفدار، پیش بینی آب و هوا و موارد دیگر است. به علاوه، Yahoo اکنون توسط Bing ارائه می شود، بنابراین نتایج هر دو موتور جستجو بسیار مشابه هستند.

 

4. Yandex

Yandex نزدیک به 2٪ از سهم بازار جستجوی جهانی را در اختیار دارد. در حالی که در ایالات متحده چندان مشهور نیست، Yandex محبوب ترین موتور جستجو در روسیه است. Yandex از الگوریتم ها و معیارهای مختلفی استفاده می کند تا بفهمد یک وب سایت چقدر مفید است. یکی از این موارد شاخص کیفیت سایت یا SQI است.

این شاخص به مواردی مانند تعداد مخاطبان یک سایت، میزان رضایت کاربران از آن، میزان اعتماد آنها و موارد دیگر می‌ پردازد. علاوه بر این، Yandex ارزیابی می کند که آیا جستجوگر به دنبال اطلاعات محلی است یا خیر، و نتایج خود را بر اساس آن تنظیم می کند. برای اطمینان از اینکه سایت شما در این جستجوهای خاص منطقه ظاهر می شود، باید مکان وب سایت خود را در ابزارهای وب مستر Yandex تنظیم کنید.

 

5. Baidu

بایدو در سال 2000 راه اندازی شد و اکنون برترین موتور جستجو در چین است. به سرعت در حال رشد است و در سال های اخیر از سایر موتورهای جستجو در سهم بازار پیشی گرفته است. ظاهر بایدو کاملاً شبیه ظاهر گوگل است، اما به زبان ماندارین نوشته شده است. دارای پس‌زمینه سفید، پیوندهای آبی و URL های سبز است. درست مانند گوگل، بایدو می خواهد بهترین نتایج جستجو را با کیفیت به کاربران خود ارائه دهد. اگر به دنبال رسیدن به بازار آسیا هستید، به استفاده از Baidu فکر کنید.

پشتیبانی

در صورت نیاز به پشتیبانی فرم را تکمیل کنید و ارسال کنید 

ما به زودی با شما تماس خواهیم گرفت

دقیت کنید برای پشتیبانی باید سرویس فعال در گرین فاینست داشته باشید